Buradasınız
Ana Sayfa > Öğrenci > Bilim ve Teknoloji > Yeditepe Üniversitesi’nden Öğrencileri İçin Yenilikçi Girişim

Yeditepe Üniversitesi’nden Öğrencileri İçin Yenilikçi Girişim

Yeditepe Üniversitesi, çağımızın en önemli gereksinimlerinden biri olan öğrenmeyi ve sürekli gelişim becerilerini öğrencilerine kazandırmak için bir ilke imza atıyor. Üniversite, birinci sınıfa başlayan öğrencilerine bu yönlerinin gelişmesini sağlayacak olan dünyanın önde gelen yayınevlerinin temel disiplin e-kitaplarından birini armağan ediyor.

Yeditepe Üniversitesi’nin çağın gereklerine uygun olarak hazırladığı online öğrenme platformu ve bu kapsamda armağan ettiği temel disiplin e-kitapları, öğrencilere 21. yüzyıl becerilerini kazandırıyor.

Elektronik olarak kişiselleştirilmiş öğrenme ortamı yaratmak için tasarlanan bu e-kitaplar, ilgili bölümdeki öğrencileri hayata hazırlıyor. Yapay zekâya sahip e-kitaplar öğrencileri, mesleki bilginin yanı sıra ​takım çalışması, etkin iletişim, liderlik özellikleri, problem çözebilme, bilgi iletişim teknolojilerini etkin kullanabilme ve mesleki yabancı dil gibi becerilerle donatıyor.

Her Öğrenciye Özel Ödev

Hediye edilen e-kitaplarda alacakları derse ait dönemlik ders programlarını görebilen öğrenciler ayrıca derse gelmeden önce işleyecekleri konulara ulaşarak ve ilgili dokümanlara önceden erişerek daha verimli bir akademik dönem geçirebiliyor. E-kitapla, öğrenciye sunulan çalışma planı, öğrencinin başarı durumuna göre otomatik olarak değişiyor ve sistem öğrenciyi eksik olduğu konuları çalışmaya yönlendiriyor. E-kitap ayrıca, her öğrenciye özel olarak, eksik kaldığı noktalara göre yeni ödevler veriyor.

E-kitapların çalışma sisteminde öğrenciye sunduğu bazı avantajlar ise şöyle sıralanıyor: “Öğrenme için ölçme & değerlendirme”, “öğrenme çıktılarını değerlendirme”, “uyarlanabilir öğrenme”, “zamandan tasarruf”, “eğitim kalitesini arttırma”, “ders saatlerinin daha etkin kullanımı” ve “akreditasyon yeterliliklerine katkı.”

 

Haber Kaynağı: https://goo.gl/JNZ7Fh

Görsel Kaynağı: https://goo.gl/TdRCgS

Bir Cevap Yazın

Top