Buradasınız
Ana Sayfa > Haberler > Akademik Dünyadan Haberler > Karatay Üniversitesi ve Yumak Otomotiv Arasında Protokol İmzalandı

Karatay Üniversitesi ve Yumak Otomotiv Arasında Protokol İmzalandı

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi ile Yumak Otomotiv Mam. San. ve Tic. Ltd. Şti. arasında protokol imzalandı. Yumak Otomotiv’de gerçekleştirilen protokol törenine, KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade, Yumak Otomotiv Genel Müdürü Eymen Yumak ve firma yetkilileri katıldı.

Protokol töreninde konuşan KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade “Üniversite olarak yatay ve dikey anlamda hızlı adımlar atarak büyümemizi gerçekleştiriyoruz. Fiziki anlamda attığımız adımların yanı sıra bölgesel ve ulusal konularda ihtiyaç olan alanlarda da gerekli çalışmaları gerçekleştiriyoruz. İş dünyasının üniversitesi olmamız sebebiyle sorumluluklarımız oldukça fazladır. Öğrencilerimize ise ‘iş arayan değil işte aranan mezunlar’ yetiştirmek sloganıyla imkânlar oluşturmaya çalışıyoruz. Bu amaç doğrultusunda Sektör Danışmanlığı Projesi oluşturulmuştur. Sektör Danışmanlığı Projesi büyük bir kariyer fırsatıdır. Oda üyelerimizin gücü ile projemiz başarılı bir şekilde ilerlemektedir. Projemizde bizlere destek veren Yumak Otomotiv firmasının bir farkı ise firma Genel Müdürü Eymen Yumak Bey’in üniversitemiz Uluslararası Ticaret Bölümü mezun öğrencisi olmasıdır.” dedi.

Şehrin ve ülkenin nitelikli iş gücü ihtiyacına en üst düzeyde cevap vermek için imzalanan protokole ilişkin olarak Yumak Otomotiv Genel Müdürü Eymen Yumak, mezun olduğu üniversite ile böyle büyük bir projede Yumak Otomotiv olarak yer almaktan gurur duyduklarını ifade etti.

KTO Karatay Üniversitesi’nin gerçekleştirdiği “Sektör Danışmanlığı Projesi” kapsamında imzalanan protokol sonucunda KTO Karatay Üniversitesi öğrencileri sektörü yakından tanıyabilecek ve okurken iş tecrübesi kazanmaları daha da kolaylaşacak.

 

Haber Kaynağı: https://goo.gl/XMKhfd

Görsel Kaynağı: https://goo.gl/FWoLuw

Bir Cevap Yazın

Top