Buradasınız
Ana Sayfa > Haberler > Bilim, Kültür ve Sanat > Sabancı Üniversitesi TechInnovation’a Türkiye’den Katılan Tek Kurum Oldu

Sabancı Üniversitesi TechInnovation’a Türkiye’den Katılan Tek Kurum Oldu

Sabancı Üniversitesi Araştırma ve Lisansüstü Politikalar (ALP) Direktörlüğü çatısı altında yer alan Sanayi İşbirlikleri ve Teknoloji Lisanslama Ofisi (ILO) Singapur’da yapılan teknoloji fuarı TechInnovation’a katıldı. Türkiye’den katılan tek kurum olan Sabancı Üniversitesi’nin patent portföyünde yer alan 6 teknolojiyi tanıttığı TechInnovation 2017’de dünyanın çeşitli bölgelerinden 40’dan fazla ülkeden 3900 katılımcı yer aldı.

Teknoloji geliştiren ve yeni teknoloji arayışı içinde olan kurumların katıldığı bu uluslararası fuarda toplam 160 standda 400’den fazla lisanlanabilir teknoloji sergilenerek 30 tanesinin sunumu yapıldı. Sunum yapan kurumlardan biri de Sabancı Üniversitesi oldu. Sabancı Üniversitesi standında sergilenen 6 teknolojiden 3 tanesi büyük ilgi gördü ve çok sayıda katılımcıyı standa çekti. Yalnızca “Yeni Nesil Gıda Paketleme Malzemesi” adlı teknoloji için 42 firma ile görüşme yapıldı. Bu sayı sadece Sabancı Üniversitesi standına gelip bu teknoloji hakkında detaylıca görüşmek isteyenlerin sayısı. Ayrıca standa sergilenen Sabancı Üniversitesi’nin diğer teknolojileri de yoğun  ilgi gördü.  Sabancı Üniversitesi standında sergilenen 6 teknolojinin bilgilerine aşağıdaki linkten ulaşılabilir.

6 teknolojinin bilgisi linki

Yılda onbinden fazla patent başvurusunun yapıldığı Singapur’da gerçekleştirilen “teknoloji fuarı TechInnovation” web sitesinden fuarda sergilenen tüm teknolojilere internet ortamında erişilebiliyor. Geçen yıldan farklı olarak bu yıl etkinliğin mobil uygulaması yapılmış. Uygulama sayesinde görüşmek istenilen kurum temsilcisi ile toplantı düzenlenebiliyor, haberleşilebiliyor. Fuara katılanlar birbirlerinin yaka kartındaki barkodu okutarak yaptıkları görüşmenin notunu tutabiliyorlar. Fuara katılan tüm stantların bilgilerine ve sergiledikleri teknolojilere tek bir platformdan ulaşmak ve hemen o anda toplantı talebinde bulunmak katılımcıların birbirleri ile bilgi alışverişinde bulunmaları için kolaylaştırıcı bir çözüm olmuş.

 

Sabancı Üniversitesi’nin 4. kez katıldığı TechInnovation, Singapur’un merkezinde düzenlenen ve Avrupa İşletmeler Ağı (Enterprise Europe Network) “EEN”, Spring Singapore ve SWICH gibi oluşumlar tarafından desteklenen ve 2 gün süren bu teknoloji fuarı; “IPI Singapore” tarafından düzenlendi.

Haber Kaynağı: https://goo.gl/9JdfQc

Görsel Kaynağı: https://goo.gl/xmM45k

Bir Cevap Yazın

Top