Buradasınız
Ana Sayfa > Kongreler > Patara Antik Kenti’nde Kongre ve Sergi

Patara Antik Kenti’nde Kongre ve Sergi

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve InGlobe Congress Platformu işbirliğinde Antalya’nın Kaş ilçesi, Patara Antik Kenti’nde “Innovation and Global Issues in Social Sciences III” adlı uluslararası kongre ve karma sergi düzenlendi.

Dünya çapında akademisyenlerin, bürokratların ve sivil toplum örgütlerinin bilgi ve deneyimlerini paylaşacakları bir platform oluşturarak küresel sorunlara yenilikçi çözümler üretilmesini sağlamak amacıyla gerçekleşen kongrede karma sergi küratörlüğünü Akdeniz Üniversitesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ömer Zaimoğlu yaptı.

Sergi hakkında bilgi veren Doç. Dr. Ömer Zaimoğlu, 137 sanatçının eserlerinden oluşan uluslararası karma sergide, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Özcan Özkarakoç’un da heykellerinden oluşan kişisel sergisi yer aldığını söyledi. Tarihi önemiyle eşsiz bir yer olan Patara’da birbirinden kıymetli eserlerin yer aldığı serginin görülmeye değer olduğu belirten Doç. Dr. Zaimoğlu, serginin 29 Nisan 2018 tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacağını ifade etti. Zaimoğlu ayrıca ev sahipliğinden dolayı Patara Kazı Başkanı Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Havva İşkan Işık’a ve Kongre Başkanı Prof. Dr. Nurettin Bilici’ye teşekkür etti.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Top