Buradasınız
Ana Sayfa > Haberler > Bilim, Kültür ve Sanat > İstanbul Gelişim Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü’nden Oyuncak Patenti

İstanbul Gelişim Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü’nden Oyuncak Patenti

İstanbul Gelişim Üniversitesi, Çocukların IQ’larını Yükseltmek İçin Oyuncak Tasarladı.

İstanbul Gelişim Üniversitesi, Çocuk Gelişimi Bölümü 4. Sınıf öğrencisi Hatice Zelal Bingöl, Öğr. Gör. Gül Akbaba’nın “Oyun ve Oyun Materyalleri” dersinde çocukların IQ’larını yükseltmek amacıyla oyuncak tasarladı.

Oyuncak; çocuklarda dikkat süresini arttırması, küçük kas motor gelişimini desteklemesi, el göz koordinasyonunu geliştirmesi, sayı kavrama becerisini yükseltmesi amacıyla tasarlanmıştır. 3 yaş ve üzeri çocukların hem eğlenerek hem öğrenerek kaliteli zaman geçirmesine olanak sağlamaktadır.

TASARLANAN OYUNCAĞIN PATENTİ ALINDI.

Oyuncağın üretime geçilerek daha fazla çocuğa ulaşması amacıyla rektörümüz Prof. Dr. Burhan Aykaç ve öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. S. Arda Öztürkcan ile yapılan toplantılar sonucunda patent başvurusu yapılmıştır. Tasarlanan oyuncak, patent şirketi tarafınca gerekli incelemelerden geçirilerek bu oyuncağın patenti alınmıştır.

TASARLANAN OYUNCAK IB (PYP) PROGRAMINA DA UYUMLU.

Ayrıca okullarda uygulanan IB(PYP) programına da uyumluluğu bulunan oyuncağın patenti İstanbul Gelişim Üniversitesi bünyesine kazandırılmıştır.

Haber Kaynağı: https://goo.gl/7Twkz3

Görsel Kaynağı: https://goo.gl/UvX4o1

 

Bir Cevap Yazın

Top