Buradasınız
Ana Sayfa > Haberler > Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok

Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok

ALKÜ’DE ENGELSİZ KORO

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) öğrencileri bu hafta gerçekleştirdikleri birbirinden güzel etkinliklerle göz doldurmaya devam ediyor. “1 Gün 1 Park ve 1000’lerce Okuyucu” sloganıyla çıktıkları yolda yüzlerce kitapseveri 100. Yıl Atatürk Parkı’nda (Damlalaş Parkı) bir araya getiren ardından “Senin Evin Doğa, Tut Onu Bırakma!” sloganıyla sahil boyunca çöp toplayarak doğaya olan hassasiyetini gösteren ALKÜ’lü gençler bu kez de bir aylık bir emekle hazırladıkları “Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok” Konseriyle takdir topladılar.

ALKÜ İşletme Fakültesi son sınıf öğrencilerinin, halkla ilişkiler dersi kapsamında Engelsiz Yaşam Evi Derneği işbirliğinde sosyal sorumluluk projesi olarak hazırladıkları “Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok” Konserine ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, Engelsiz Yaşam Evi Derneği Başkanı Gülnur Erbudak Ağca ve Yönetim Kurulu Üyeleri, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Engelli bireylerin topluma daha fazla entegre olabilmeleri amacıyla araç olarak müziği seçen ALKÜ’lü öğrenciler, engelli öğrenciler ile bir koro kurarak bir ay boyunca çalışmalarını sürdürdü. Bir aylık süren bir emeğin sonunda özel öğrenciler ile hazırladıkları programı sergileyen gençler salonda bulunanlara duygu dolu anlar yaşattılar.

“ÖĞRENCİLERİM İLE GURUR DUYUYORUM”

ALKÜ İşletme Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konserde salondakilere kısa bir konuşma ile hitap eden Rektör Pınarbaşı; “Öncelikle öğrencilerimize çok teşekkür etmek istiyorum. Çünkü onlar çok güzel projeler geliştiriyorlar. Her zaman söylüyorum onlarla gurur duyuyorum diye. Geçen hafta sonu örneğin yine bir proje kapsamında Damlataş Parkında öğrencilerimiz kitap okuma etkinliği düzenlediler. Hem öğrencilerimizden hem de Alanya halkımızdan bir saat boyunca bu etkinliğe yoğun bir katılım oldu. Okuma konusunda farkındalık oluşturulmaya çalışıldı. Yine başka bir öğrenci grubumuz yine sosyal sorumluluk projesi kapsamında pazar günü Alanya sahillerimizdeki çöpleri temizlediler. Bugün de başka bir öğrenci grubumuz engelli bireyler hakkında farkındalık oluşturmak için böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapıyorlar. Öğrencilerimizle tekrar ifade etmek istiyorum çok gurur duyuyorum. İnşallah çok daha güzel etkinlikler, projeler yapacaklardır.” dedi.

“SİZLERİ DE ARAMIZA BEKLERİZ”

Halkla İlişkiler Dersi kapsamında özel öğrenciler ile hazırladıkları sosyal sorumluluk projesine dernek olarak destek veren Engelsiz Yaşam Evi Derneği Başkanı Gülnur Erbudak Ağca da böylesine güzel bir organizasyonun içinde bulunuyor olmaktan dolayı memnuniyetini ifade etti. Ağca sözlerinin devamında, “Dünya Engelliler Haftası’nda farkındalık yaratmak adına yapılan bu organizasyonla ALKÜ’lü öğrenciler bizlere bir ay boyunca konuk oldular. Bu bir ay boyunca çocuklarımıza çok güzel rol model oldular, onlarla birlikte vakit geçirdiler, onlarla birlikte servis yaptılar, şarkılar türküler söylediler. Sizleri de aramızda görmeyi çok çok isteriz.” diye konuştu.

Program, Ahsen Pınarbaşı’nın salondaki seyircilere sergilediği keman resitali ile başladı. Ardından özel öğrenci Yağmur Bekar tarafından piyano resitali gerçekleştirildi. Salondan büyük alkış toplayan resitalin ardından ALKÜ’lü öğrenciler ile özel öğrencilerden oluşan müzik korosu tarafından sergilenen şarkı dinletisi ile program devam etti. Salondaki izleyenlerin de şarkılara eşlik ettiği konser sonunda yine özel öğrenciler Ozan Başdemir ile Mehmet Ogün Dağ tarafından sergilenen dans gösterisi de salondakilerden büyük alkış topladı.

Bir Cevap Yazın

Top