Buradasınız
Ana Sayfa > Haberler > Akademik Dünyadan Haberler > Graphene Week 2017 Atina’da Gerçekleşti

Graphene Week 2017 Atina’da Gerçekleşti

Sabancı Üniversitesi Tümleştirilmiş Üretim Teknolojileri Araştırma ve Uygulama Merkezi (SU-IMC) araştırmacılarından Burcu Saner Okan 25-29 Ekim 2017’de Grafen Amiral Gemisi projesi kapsamında Atina’da düzenlenen Graphene Week 2017’ye davetli konuşmacı olarak katıldı. 700 kişinin katıldığı, 30 davetli konuşmacının bulunduğu ve 400 poster sunumunun yapıldığı Avrupa’nın en büyük grafen konferansı olan Graphene Week konferansına dünyanın birçok yerinden yüksek bir katılım oldu. 

 

Burcu Saner Okan, Sabancı Üniversitesi bünyesinde kurulan start-up şirketi Nanografen ile Farplas A. Ş.’nin ortak yürüttükleri ve 2018’de seri üretim yapmayı planladıkları çalışmayı konferansın Inovasyon Forum kısmında “grafenin ticarileştirilmesi” bölümünde anlattı. Bu çalışma kapsamında atık lastikten elde edilen grafen, seçilen otomotiv plastiklerinin içerisine entegre edilerek hafif ve dayanımı yüksek malzeme üretimi gerçekleştiriyor.

 

Grafen Week 2017’de ayrıca, Nanografen şirketi tarafından nanomalzemelerinin hazırlandığı, Akıneri Müzik Aletleri firması ile beraber üretilen ve satışa sunulan grafen katkılı klarnet büyük ilgi gördü.

Grafenin ticarileşmesine yönelik çalışmalar Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı ve Nanografen’in kurucu ortağı Prof. Dr. Yusuf Menceloğlu ve SU-IMC Araştırmacısı Dr. Jamal Seyyed Monfared Zanjani’nin katkıları ile gerçekleşti.

Haber Kaynağı: https://goo.gl/ERKNuY

Görsel Kaynağı: https://goo.gl/Q35fFr

Bir Cevap Yazın

Top