Buradasınız
Ana Sayfa > Öğrenci > Bilim ve Teknoloji > FSMVÜ Öğrencileri TÜBİTAK Proje Yarışmalarında Finalde

FSMVÜ Öğrencileri TÜBİTAK Proje Yarışmalarında Finalde

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencileri A. Ebrar Yalçın, Ahmet Kaymak ve Burhan Gök bitirme projeleriyle katıldıkları TÜBİTAK’ın iki farklı yarışmasında 3 ayrı projeyle finalde yarışmaya hak kazandı.

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencileri A.Ebrar Yalçın ve Ahmet Kaymak, “Üniversite Öğrencileri Yazılım Projeleri Yarışması” kategorisinde, Burhan Gök ise “Sanayiye Yönelik Lisans Bitirme Tezleri Yarışması” kategorisinde final sergisine katılmaya hak kazandı.

Yarışmaların ilk aşamasında uzman bilim insanları tarafından değerlendirilen projelerden başarılı bulunanlar kasımda düzenlenecek final sergisinde sergilenecek. Projeler jüri önünde sözlü olarak sunulacak. Final sergisi 20-21-22 Kasım 2017 tarihlerinde  Selçuk Üniversitesi Alaaddin Keykubat Kampüsünde bulunan Müze binasında gerçekleştirilecek. Değerlendirmeler sonucunda kategorisinde ilk üç dereceyi paylaşan öğrenciler ve danışmanlarına ödül verilecek. Ödül töreni ise 23 Kasım 2017 tarihinde düzenlenecek.

“Üniversite Öğrencileri Yazılım Projeleri Yarışması”, lisans öğrencilerini ülkemizin sorunlarına yönelik yenilikçi ve girişimci bir şekilde bilişim teknolojilerini kullanarak çözüm üretmeleri ve bu doğrultuda bilgi ve becerilerini geliştirmeleri konusunda teşvik ediyor. “Sanayiye Yönelik Lisans Bitirme Tezleri Yarışması”ise lisans öğrencilerinin hazırladıkları,  sanayinin bir sorununu çözmeyi hedefleyen veya sanayide uygulama potansiyeli olan ürün, süreç iyileştirme veya geliştirmeye yönelik araştırma konusuna sahip lisans bitirme projeleri için düzenleniyor.

 

Haber Kaynağı: https://goo.gl/GRU9sV

Görsel Kaynağı: https://goo.gl/3pq88F

Bir Cevap Yazın

Top