Buradasınız
Ana Sayfa > Genel > Enstitü İç Değerlendirme Raporu Hazırlık Eğitimi

Enstitü İç Değerlendirme Raporu Hazırlık Eğitimi

Sağlık Bilimleri Enstitülerine Yönelik “Enstitü İç Değerlendirme Raporu Hazırlık Eğitimi” Düzenlendi

Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından sağlık bilimleri enstitülerine yönelik olarak “Enstitü İç Değerlendirme Raporu Hazırlık Eğitimi” düzenlendi.

“Sağlık Bilimleri Enstitüleri Dış Değerlendirme Programı” sağlık bilimleri enstitülerinin kendi iç̧ kalite güvencesi sistemini “sürekli iyileşme” yaklaşımı içerisinde geliştirmelerinin desteklenmesi amaçlanmaktadır.

YÖKAK tarafından gerçekleştirilen dış değerlendirme deneyimleri, kurumsal değerlendirme ölçütlerinde lisansüstü eğitime özgü boyutların içselleştirilmesi ve enstitülerin iç kalite güvencesi sistemlerinin desteklenmesi ihtiyacını göstermiştir. Bu kapsamda, Sağlık Bilimleri Enstitüleri Dış Değerlendirme Programı’na dâhil olan enstitülerin süreçten en üst düzeyde faydalanabilmeleri için 3 Ağustos tarihinde “Enstitü İç Değerlendirme Raporu Hazırlık Eğitimi” düzenlendi.

Hazırlık eğitimi ile, enstitülerdeki eğitim ve öğretim, araştırma ve geliştirme, toplumsal katkı ile yönetim sistemi süreçlerindeki kalite güvence mekanizmalarına yönelik gerçekleştirilecek öz değerlendirme çalışmalarının gelişimine katkı sağlanmıştır.

Bir Cevap Yazın

Top