Buradasınız
Ana Sayfa > Haberler > Dünyadan Haberler > COVID-19 (Corona Virüs) Hakkında Bilgilendirme

COVID-19 (Corona Virüs) Hakkında Bilgilendirme

Çin’in Wuhan kentinde başlayan daha sonra bütün dünyayı etkisi altına alan COVID-19 (Corona Virüs) salgını, insan sağlığını tehlikeye sokmaktadır. Bizim ülkemizde de görülmeye başlamasıyla birlikte insanları tedirgin etmektedir. Ancak panik yapmadan uyulması gereken kurallara uymamız ve sosyal izolasyonumuzu sağlamamız gerekmektedir. Gerekli olmadıkça dışarıya çıkmamalı ve temizlik önlemlerini almalıyız.

Virüsün belirtileri ise şu şekildedir;

corona virüsü belirtileri ile ilgili görsel sonucu

 

Bu belirtileri hissettiğimiz anda en yakın sağlık kuruluşuna başvurmamız gerekmektedir. ALO 184 Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi (SABİM) Danışma Hattını arayarak da yardım alabilirsiniz.
 

Bu virüse karşı almamız gereken kurallar ise şunlardır;

 

14 gün kuralı ile ilgili görsel sonucu

Bu süreçte kendimize dikkat etmeli ve bu virüsün bulaşıcılık riskinin azalmasına yardımcı olmak için evimizde kalmalıyız. WHO tarafından son güncel bilgileri takip etmek için internet sitesi olan www.who.int adresinden ya da Whatsapp hattı +41798931892 numarasından takip edebilirsiniz.

Bu sürecin en iyi şekilde ve en az can kaybıyla atlatmak ve bir an önce güzel zamanlara kavuşmak dileğiyle, sağlıcakla kalınız.

Bir Cevap Yazın

Top