Buradasınız
Ana Sayfa > Haberler > ÇOMÜ’de Devir Teslim Töreni

ÇOMÜ’de Devir Teslim Töreni

Biga İktisadi İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Dekan Vekili Prof. Dr. Erhan Gümüş, düzenlenen törenle görevini Prof. Dr. Bünyamin Bacak’a devretti.

Prof. Dr. Ramazan Aydın Yerleşkesi’ndeki Dekanlık binasında gerçekleştirilen törene Biga İİBF’deki akademisyenler ile Rektör Prof. Dr. Yücel Acer katıldılar.

Biga İİBF’nin birçok anlamda özel bir fakülte olduğuna değinen Rektör Acer “Bu fakülteye kuruluşundan beri diğer fakültelere nispeten daha fazla emek harcanması gerekti. Hem merkeze uzak hem de ayrı bir yerleşkede olması dolayısıyla burada görev yapan hocalarımıza ve idari personele fazladan bir ilgi alaka göstermek ihtiyacı hissettik. Zor şartlar içerisinde, zamanla birçok anlamda çok iyi bir noktaya gelindi” dedi.

Kendi akademik hayatının büyük kısmının Biga İİBF’de geçtiğini ifade eden Rektör Acer “Burada geçirdiğim 14 yıl içerisinde çok güzel anılar var ve bu süre zarfında birçok sürece hep birlikte tanıklık ettik. Gönlümüz burada hep güzel şeyler olması yönünde” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Erhan Gümüş’e fakülteye hizmetlerinden ötürü teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Yücel Acer “Göreve başladığımız ilk dakikadan itibaren güvenebileceğimiz insanlara ihtiyacımız vardı. Erhan hocamız da üniversitemize Eskişehir’den gelerek katılan, güvendiğimiz ve gönül rahatlığı ile çalıştığımız bir hocamız. Bünyamin hocamızda idarecilik anlamında çok güvendiğimiz isimlerden bir tanesi. Biga’yı çok yakından tanıyan biri. Kendisi Biga’lı. Öte yandan bir insan bir yere yönetici oluyorsa ilk kaybettiği hak başkalarıyla kavga etme hakkı. Bir yönetici kimseyle kavga etme hakkına, lüksüne sahip değil. Herkesi kapsamak, kavramak, dinlemek zorunda, herkesle iletişim kurmak zorunda” diyerek Prof. Dr. Bünyamin Bacak’a yeni görevinde başarılar temennisinde bulundu.

Gümüş, görev yaptığı süre zarfında tüm akademik ve idari personele katkılarından dolayı teşekkür ederek Bacak’a görevinde başarılar diledi.

Dekan Bacak ise zorlu dönemde görev yapan Prof. Dr. Erhan Gümüş’e fakülteye yaptığı hizmetlerden ötürü teşekkür ederek “Üniversitenin en çok öğrenci sayısına sahip fakültesi olan Biga İİBF benim için çok önemli. Akademik hayatıma başladığım yer. Özveriyle görev yapıp, bizi bu göreve layık görenleri mahcup etmeyeceğime inanıyorum” şeklinde konuştu.

Tören, çiçek takdimiyle sona erdi.

One thought on “ÇOMÜ’de Devir Teslim Töreni

Bir Cevap Yazın

Top