Buradasınız
Ana Sayfa > Öğrenci > Bilim ve Teknoloji > Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi GSTF Uluslararası Türkiye Tasarım Haftası 2017’ye Katıldı

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi GSTF Uluslararası Türkiye Tasarım Haftası 2017’ye Katıldı

Uluslararası Türkiye Tasarım Haftası 2017 (Design Week 17) etkinlikleri,  T.C. Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından 8-12 Kasım 2017 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilmiştir.

Endüstri ürünleri tasarımı, moda, görsel iletişim tasarımı, mimari gibi birçok alanda dünyaca ünlü isimlerin panel ve konferanslarının yanı sıra tasarımcılar, yerli ve yabancı tasarım ofisleri, sanatçılar, üniversiteler, tasarım okulları, tasarım platform sergileri ve Türkiye Tasarım Haftası’nda özel hazırlanmış enstalasyonları ile etkinlikte yer almıştır.

Türkiye Tasarım Haftası, endüstriyel tasarımdan, moda ve görsel iletişim tasarımına kadar farklı alanlarda yerli-yabancı pek çok ismi buluşturmuştur. Bu sayede kendi alanlarında önemli tasarımcıların işlerinin sergilenmesine olanak sağlanarak zanaatten yapay zekaya, el işçiliğinden dijitale, farklı bilişsel ve üretimsel yöntemlerin sonuçlarından genç neslin ve üreticilerin ilham almasına kadar birçok tasarım alanını kapsamaktadır.

Türkiye Tasarım Haftası’nda ünlü Türk Tasarımcıların bireysel sergilerinin yanı sıra, ulusal tasarım kimliğimizin ipuçlarını ortaya koyan “Türk Tasarımının Genetik Kodları”, Bilişim Çağı’nın tasarım ve tasarımcılar için açtığı ufukları gösteren “İnsan & Yapay Yaratıcılık” ve Amber Platformu’nun dijital deneyimleri sergilenirken, yaratıcı enstalasyonlar ve üniversitelerin özgün işleri de yer almıştır.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümü bu uluslararası etkinliğe davetli olarak bir sergi ile katılım sağlamıştır. Sergide kurumsal tanıtım,  proje ve ürünlerimiz ziyaretçilerin beğenisine sunulmuştur. Ayrıca, bölüm öğrencileri Türkiye Tasarım Haftası için düzenlenen birçok etkinliğe katılarak tasarım bilgilerini güncellemelerine katkı sağlanmıştır.

Haber Kaynağı: https://goo.gl/ZjSEsW

Görsel Kaynağı: https://goo.gl/ZjSEsW

Bir Cevap Yazın

Top