Buradasınız
Ana Sayfa > İlanlar > Batman Üniversitesi 9 Öğretim Üyesi alıyor

Batman Üniversitesi 9 Öğretim Üyesi alıyor

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Batman Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesi doğrultusunda Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesindeki genel şartları ve ilanda belirtilen diğer koşulları taşımaları gerekmektedir. Profesör ve Doçent kadroları daimi statüdedir.
BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER
1- Başvuru Dilekçesi. (Adaylar başvurdukları anabilim dalını belirtecektir)
2- Özgeçmiş.
3- Öğrenim Belgeleri.
4- Yayın Listesi.
5- Hizmet Belgesi. (Batman Üniversitesinde görev yapanlar Personel Daire Başkanlığından, diğer kurumlarda görev yapanlar görev yaptıkları veya ayrıldıkları kurumdan alacaktır)
6- Puanlama Şablonu. (Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuran adaylar Üniversitemiz Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesinde yer alan EK-3, Profesör kadrosuna başvuranlar EK-3 ve EK-6 Puanlama Şablonunun doldurulmuş örneğini dosyalarına ekleyeceklerdir)
7- Nüfus cüzdan fotokopisini.
8- Fotoğraf. (2 adet)
9- Bilimsel çalışma ve yayın dosyası.
GENEL AÇIKLAMALAR
1- İlan başvuru evraklarına https://batman.edu.tr/Birimler/personel/sayfalar/15691 web sayfasından ulaşılabilmektedir.
2- Profesörlük kadrosuna başvuracak adaylar; İlan başvuru dilekçesi, başvuruda istenen belgeler ve bilimsel çalışma ve yayınları kapsayan 1 (bir) takımı basılı olmak üzere 6 takım dijital (Flash Bellek) dosyayı, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adaylar; İlan başvuru dilekçesi, başvuruda istenen belgeler ve bilimsel çalışma ve yayınları kapsayan, 1 (bir) takımı basılı olmak üzere 4 takım dijital (Flash Bellek) dosyayı teslim etmeleri gerekmektedir.
3- Yabancı ülkelerden alınan mezuniyet belgelerinin Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı ve/veya Üniversitelerarası Kurul tarafından denkliğinin onaylanmış olması şarttır.
4- Teslim edilecek belgelerden e-Devlet üzerinden temin edilen ve doğrulama kodu bulunan belgeler kabul edilecek, e-Devlet üzerinden temin edilemeyen belgelerin noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış olması gerekmektedir.
5- Başvuru yapan adayların koşullarının uygun olmadığının sonradan anlaşılması halinde atamaları yapılmayacak, atamaları yapılmış olanlar var ise atamaları iptal edilecektir.
6- Başvuru yapan adayların evrakları geri iade edilmeyecek, adaylar İlan edilen kadrolardan sadece birine başvuru yapabileceklerdir.
7- Batman Üniversitesi Rektörlüğü yayınlanmış ilanı her aşamada iptal etme hakkına sahiptir.
BAŞVURU TARİHİ VE YERİ
1- Başvuru süresi ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren (ilanın yayımlandığı tarih dahil) 15 (onbeş) gündür.
2- Profesör ve Doçent kadrosuna başvuracak adaylar Personel Daire Başkanlığına, Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracak adaylar ilanda belirtilen birimlere başvuru evrakları ile birlikte şahsen veya posta ile başvurmaları gerekmektedir.
3- Süresi içinde yapılmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Ayrıca postada meydana gelebilecek gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.
İ.No BİRİM BÖLÜM PROGRAM UNVAN DER. ADET AÇIKLAMA
1 FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ KİMYA ORGANİK KİMYA PROFESÖR 1 1 Organik Kimya alanında doçentlik unvanı almış olup Karma Mod Kromatografi alanında sentez ve uygulamaya dayalı çalışmalar yapmış olmak.
2 İSLAMİ İLİMLER FAKÜLTESİ İSLAM TARİHİ VE SANATLARI İSLAM
TARİHİ
DOÇENT 3 1 İslam Tarihi ve Sanatları alanında Doçentlik unvanı almış olup Osmanlı Dönemi Kıbrıs’ı üzerine
araştırmalarda bulunmuş olmak.
3 İSLAMİ İLİMLER FAKÜLTESİ İSLAM TARİHİ VE SANATLARI TÜRK İSLAM EDEBİYATI VE İSLAM
SANATLARI
DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 5 1 Karşılaştırmalı Edebiyat ve Türk-İslam Tasavvuf Edebiyatı sahasında çalışmaları olmak.
4 TURİZM İŞLETMECİLİĞİ VE OTELCİLİK YÜKSEKOKULU TURZİM REHBERLİĞİ TURİZM REHBERLİĞİ DOÇENT 1 1 Turizm işletmelerinde kalite yönetim uygulamaları ve kalite sistemleri alanlarında yayın yapmış olmak.
5 DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ KLİNİK BİLİMLER
AĞIZ,DİŞ VE ÇENE CERRAHİSİ
DOKTOR ÖĞRETİM
ÜYESİ
5 1 Oral dokularda nikotinin etkisiyle ilgili immünohistokimyasal çalışma yapmış olmak.
6 DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ KLİNİK BİLİMLER PERİONDONTOLOJİ DOKTOR ÖĞRETİM
ÜYESİ
5 1 İmplant yapılan hastalarda tnf alfa seviyesini değerlendirme ile ilgili çalışma yapmış olmak.
7 DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ KLİNİK BİLİMLER PROTETİK DİŞ TEDAVİSİ DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 5 1 Nikotinin alveolar kemik üzerindeki etkileri ile ilgili çalışma yapmış olmak.
8 MÜHENDİSLİK- MİMARLIK FAKÜLTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ BİLGİSAYAR
YAZILIMI
DOÇENT 3 1 Bilgisayar Mühendisliği alanında doçentlik unvanı almış olup yapay zeka alanında akademik çalışmalar yapmış olmak.
9 MÜHENDİSLİK- MİMARLIK FAKÜLTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ BİLGİSAYAR
YAZILIMI
DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 5 1 Bilgisayar Mühendisliği alanında lisans, yüksek lisans ve doktora derecesine sahip olup siber güvenlik konularında akademik çalışmalar yapmış olmak

Bir Cevap Yazın

Top