Buradasınız
Ana Sayfa > Haberler > Akademik Dünyadan Haberler > YÖK’te Klinik Araştırmalar Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi.

YÖK’te Klinik Araştırmalar Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi.

Yükseköğretim Yürütme Kurulu Üyesi Doç. Dr. Zeliha Koçak Tufan Başkanlığında klinik araştırmalar sırasında ülkemizde yaşanan sorunlar ve çözüm önerilerinin tüm yönleriyle tartışıldığı “Klinik Araştırmalar Değerlendirme Toplantısı” düzenlendi.

Yükseköğretim Kurulunda düzenlenen toplantıya Yükseköğretim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Çetin Erol, YÖK Kurum Danışmanı Prof. Dr. Cemal Bulut’un yanı sıra Akdeniz Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi rektörleri, klinik araştırmalar konusunda uzman akademisyenler ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve Kalkınma Bakanlığı, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, Türkiye Kamu Hastaneler Kurumu, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, TUBİTAK, Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı, Sağlık Araştırmaları Genel Müdürlüğü ve Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünden temsilciler katıldı.

Toplantıda Hacetepe Üniversitesinden Prof. Dr. Serhat ÜNAL “Dünyada ve Ülkemizde Klinik Araştırmalar” başlıklı, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundan Dr. Elif İnci Sabuncuoğlu “Klinik Araştırmalar Konusunda Mevcut Yasal Mevzuat ve Planlamalar” başlıklı ve Ankara Üniversitesinden Prof. Dr. Hamdi AKAN ise “Ülkemizde Yaşanan Sıkıntılar ve Çözüm Önerileri” başlıklı birer sunum gerçekleştirdi.

Toplantı sonucunda klinik araştırmalar konusunda oluşturulacak bir çalışma grubu ile sürecin izlenmesi ile sorunların anında belirlenmesi ve çözümlenmesinin yapılmasına karar verildi.

 

 

Haber Kaynağı: https://goo.gl/VY8RNn

Görsel Kaynağı: https://goo.gl/mGuL88

Bir Cevap Yazın

Top