Buradasınız
Ana Sayfa > Haberler > Bilim, Kültür ve Sanat > Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Yaratıcı Yazarlıktan Renkli Atölye Çalışmaları

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Yaratıcı Yazarlıktan Renkli Atölye Çalışmaları

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Yaratıcı Yazarlık Araştırma ve Uygulama Merkezi, dört ayrı başlıkta atölye çalışması gerçekleştirdi.

31 Temmuz- 3 Ağustos tarihlerinde yapılan atölye çalışmaları OMÜ Uzaktan Eğitim Merkezi (UZEM) binasında yapıldı.

25 katılımcının bir araya geldiği atölye çalışmalarında Resimli Çocuk Kitabı Yazarlığı, Roman Yazarlığı, Eleştirel Okurluk ve Çizgi Filim/Animasyon konularında çalışmalar gerçekleştirildi. Resimli Çocuk Kitabı Yazarlığı kapsamında  “Çocuğu Yakalamak” başlığıyla Serpil Ural, Roman Yazarlığı konusunda “Güneşe Tutulan Ayna” başlığıyla Hakkı Özdemir, Eleştirel Okurluk kapsamında ”Elektrikli Edebiyat” başlığıyla Yrd. Doç. Dr. İlknur Tatar Kırılmış ve Çizgi film ve Animasyon konusunda “Hayallerinizi Canlandırın” başlığıyla Ahmet Cenk Demir eğitimleri veren kişiler oldular.

Ardahan, İstanbul, Amasya ve Sinop’tan gelen kursiyerler son derece verimli ve renkli geçen atölye çalışmalarının ardından daha uzun zaman dilimine yayılan yeni atölye çalışmalarını merakla beklediklerini ve katılım sağlayacaklarını ifade ettiler.

Haber Kaynağı: https://goo.gl/jLrz4U

Görsel Kaynağı: https://goo.gl/XHriSx

Bir Cevap Yazın

Top