Buradasınız
Ana Sayfa > Haberler > Adnan Menderes Üniversitesi Üniversite Tanıtımında Rekor Kırdı

Adnan Menderes Üniversitesi Üniversite Tanıtımında Rekor Kırdı

ÜNİVERSİTE TANITIMINDA REKOR KIRDIK

Üniversitemiz Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, 2016 – 2017 Akademik Yılında, yurt genelinde 34 üniversite tanıtım etkinliğine katılarak rekor kırdı.

Üniversitemiz tanıtım etkinlikleri kapsamında; 2013-2014 yılında 6, 2014-2015 yılında 7, 2015-2016 yılında 15 fuara katılırken; 2016-2017 yılında katıldığı 34 fuarda yaklaşık 600 bin öğrenciye ulaştı.

Lise son sınıf öğrencilerini Üniversitemizde ağırladık

Üniversitemizi ziyaret ederek, öğrencilerine Adnan Menderes Üniversitesini tanıtmak isteyen okulları da kabul eden Üniversitemiz, yurdun dört bir yanından gelen 43 liseyi de kampüste ağırlayarak, kampüste yaşam, öğrencilere sağlanan imkanlar, sosyal faaliyetler ile Fakülte ve Meslek Yüksekokulların sahip olduğu fiziki ve sosyal imkanları da yerinde tanıttı.

2016-2017 yılı tanıtımda ‘Altın Yıl’

Samsun, Manisa, Isparta, Konya, Denizli, Balıkesir, Afyon, İstanbul, Zonguldak, Kocaeli, İzmir, Edirne, Ankara, Antalya, Muğla, Bursa, Mersin, Adana, Bolu, Burdur, Sakarya gibi illerde farklı fuar gruplarının gerçekleştirdiği toplam 34 fuara katılım sağladığımız 2016-2017 yılı, Üniversitemizin tanıtım çalışmalarında zirve olurken, 1 ila 3 gün süren periyodlar halinde gerçekleşen fuarlarda, ülkemizin çeşitli bölgelerinde yaklaşık 600 bin öğrenciye ulaşıldı. Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Halkla İlişkiler ve Tanıtım Sorumlusu Mertcan Çelik koordinatörlüğünde gerçekleşen fuarlarda 10 personel ile Üniversitemizi, Aydın’ı tanıtırken; kampüste yaşam ile ilgili merak edilenler öğrencilere anlatıldı.

Türkiye’nin en büyük eğitim fuarı organizasyonlarından birine ev sahipliği yaptık

Tanıtım faaliyetlerine, Türkiye’nin en büyük eğitim fuarcısı Boyut Grup bünyesinde hizmet veren “EDUCATURK AYDIN Yükseköğretim Fuarı”na ev sahipliği yaparak hız kazandıran Üniversitemiz,  bu yıl ilk defa Türkiye’nin en önemli 20 üniversitesini ilimizde ağırlayarak, Aydınlı öğrencilerle buluşturdu. Yaklaşık 15 bin öğrencinin gezdiği EDUCATURK AYDIN Yükseköğretim Tanıtım Fuarında Üniversitemiz ve Boyut Grup, Aydınlı öğrencilere LYS öncesinde önemli bir hizmet sunmuş oldu.

Online fuarlarla sürekli öğrencilerin yanındayız

Aynı zamanda birçok online fuara da katılan Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, öğrencilerin Üniversitemiz ve bölümlerimiz hakkındaki sorularını online olarak anında cevaplayarak öğrencilerin doğru tercih yapmasına olanak sağlıyor.

Kaynak: goo.gl/cVfcWo

Görsel Kaynağı: goo.gl/2Ay9QA

Bir Cevap Yazın

Top