Buradasınız
Ana Sayfa > Etkinlikler > “24 Çok Geç Projesi”

“24 Çok Geç Projesi”

‘24 Çok Geç Projesi’ Öğrencileri Sektöre Hazırlıyor 

 Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü ile Müstakil ve Sanayici İş Adamları Derneği Antalya Şubesi işbirliği ile imzalanan protokol kapsamında başarıyla yürütülen ‘24 Çok Geç Projesi’nin kapsamı genişletilerek yenilendi.

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü Yönetim Kurulu Odası’nda yapılan protokol imza törenine Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Altunkaya, Genel Sekreter Ali Serinoğlu, MÜSİAD Antalya Şubesi Başkanı Ramazan Kalken, Başkan Yardımcısı Süleyman Bilkay, Genç Müsiad Antalya Şube Başkanı Mehmet Kökcen, Genç Müsiad Antalya Üniversiteler Birimi Başkanı Ebubekir Yıldız,  Müsiad Antalya Şubesi Müdürü Mehmet Ziya Kök katıldı.

Protokol imza töreninde konuşan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, “Müstakil ve Sanayici İş Adamları Derneği işbirliği ile Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi öğrencilerine yönelik başlattığımız ‘24 Çok Geç Projesi’ başarılı bir şekilde yürütüldü ve öğrencilerimize önemli katkılar sağladı. Bu nedenle projenin kapsamını genişleterek diğer fakültelerimizi de dahil ettik. Proje kapsamında bütün öğrencilerimiz mezun olmadan gönüllü veya zorunlu staj yaparak, saha çalışmalarını inceleyecek ve sektörü öğrenme imkanı bulacaklar.” dedi.

Sektöre hazırlıkta deneyimin büyük önem taşıdığını dile getiren Rektör Ünal; “Bizler de öğrencilerimize eğitim sürecinde bu imkanı sunmak için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Bu anlamda yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yapıyoruz.”  diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

Top