Buradasınız
Ana Sayfa > Öğrenci > Burslar &Krediler > TÜÇEV’den 200 Lisans Öğrencisine Burs

TÜÇEV’den 200 Lisans Öğrencisine Burs

Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı Türkiye Çevre Koruma Vakfı, 200 lisans öğrencisine ayda 450 TL burs verecek.

Türkiye Çevre Koruma Vakfı (TÜÇEV) lisans öğrencilerinden Çevre ve Şehircilik alanında Çevre Mühendisliği, Biyoloji, Elektrik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Kimya ve Kimya Mühendisliği, Şehir Plancısı, Mimar ve İnşaat Mühendisliği bölümlerinde öğrenim gören öğrencilerden bitirme tezi ya da bitirme projesi hazırlayan öğrencilere yönelik başlattığı burs  çalışmasına bu yılda devam etmekte.

500 den fazla öğrenciye burs veren TÜÇEV’in bu yıl ki başvuruları başladı. Belirtilen konu başlıkları altında tez hazırlayan öğrenciler başvuru linkinden (http://basvuru.tucev.org/) 20 Ocak 2018 tarihine kadar başvuruda bulunabilecekler.

Türkiye Çevre Koruma Vakfı burs ödemelerine 1 Şubat 2018 tarihinden itibaren başlayacaktır. Daha önce 400 TL olan burs miktarını bu sene 450 TL’ye çıkaran TÜÇEV, 4 ay süre ile toplam 200 lisans öğrencisine burs verecek. Burs alan öğrenciler üniversite tarafından yapılan tez kabulünden sonra, tezini yazılı doküman ve CD/USB formatında birer kopya halinde TÜÇEV’e teslim edecek.

Bitirme tezleri ve bitirme projeleri vakıf tarafından kurulan Çevre ve Şehir Kütüphanesinde yer alacak.

 

Görsel Kaynağı:  https://goo.gl/QxUEEo

 

Bir Cevap Yazın

Top