Buradasınız
Ana Sayfa > Haberler > Bilim, Kültür ve Sanat > Silikon Vadisi Yapımcısı Dinçer Karaca ve VR Master Kurucusu Ali C. Hantal, İGÜ Öğrencileriyle Buluştu

Silikon Vadisi Yapımcısı Dinçer Karaca ve VR Master Kurucusu Ali C. Hantal, İGÜ Öğrencileriyle Buluştu

Silikon Vadisi Teknoloji Programı Yapımcısı ve Sunucusu Dinçer Karaca ile VR Masters Kurucusu Ali C. Hantal, İstanbul Gelişim Üniversitesi Fütürizm Kulübü’nün düzenlediği ‘Yeni İletişim Teknolojileri ve Geleceğin Trendleri’ adlı konferansta öğrencilerle buluştu. Yrd. Doç. Dr. Semra Geçkin Onat’ın danışmanlığında gerçekleşen programda katılımcılara, arttırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik cihazlarını deneyimleme fırsatı sunuldu.

Teknoloji Danışmanı ve Yazarı Dinçer Karaca, gelişme hızı açısından teknolojiye en kolay uyum sağlayan ilk üç ülkeden biri olduğumuzu belirterek içerik oluşturmanın önemini vurguladı. Yeni iletişim teknolojileri ile hayatımızın değişeceğini, hayalini kurduğumuz her şeyin gerçek deneyimler haline geleceğini belirten Karaca, geleceğin şekillenmesinde yaşanan hızlı dönüşümün takip edilmesinin önemine dikkat çekti.

VR Masters Kurucusu Ali C. Hantal ise üç yıl önce hayatımıza giren sanal gerçeklik  kavramıyla hikaye anlatımının kökten değişime uğradığını söyledi. Filmlerin bu teknolojik gelişmelerle kişiye özel deneyimler sunacağından bahseden Hantal, giyilebilir araçlar sayesinde ısı tepkisi, gücün hissedilmesi ve etkileşime girme gibi farklı deneyimlerin yaşanacağı bir döneme girildiğini belirtti. VR Masters’ı artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik konusunda içerik üreten bir şirket olarak tanımlayan Hantal, Amerika ve Türkiye’de elliyi aşkın firmaya hizmet verdiklerini belirtti.

Konuşmaların ardından öğrencilerin sorularını yanıtlayarak katılımcılara artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik cihazlarını deneyimleme fırsatı sunan Karaca ve Hantal’a, İstanbul Gelişim Üniversitesi adına Fütürizm Kulübü Danışmanı Yrd.Doç.Dr. Semra Geçkin Onat ve Yeni Medya Bölümü Başkanı Yrd.Doç.Dr. Deniz Akçay tarafından teşekkür plaketleri takdim edildi.

Haber Kaynağı: https://goo.gl/fCrZ6p

Görsel Kaynağı: https://goo.gl/fCrZ6p

Bir Cevap Yazın

Top