Buradasınız
Ana Sayfa > İlanlar > Yatay/Dikey Geçiş > Marmara Üniversitesi 2017 DGS Kayıt İşlemleri

Marmara Üniversitesi 2017 DGS Kayıt İşlemleri

2017 DGS ile kayıt hakkı kazanan adayların, kayıtları 4-10 Ekim 2017 Salı günü mesai bitimine kadar  Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından alınacaktır.

Öğrenim Ücreti yatıracak öğrenciler Yapıkredi Şubelerinden öğrenci numaraları ile işlem yapacaktır.

  • Adayların kayıt için bizzat başvurmaları gerekmektedir.(Noter vekâleti ile başvuru alınabilir. Posta yoluyla kayıt yapılmaz.),
  • Eksik belge ile kayıt yapılmaz, yukarıdaki kılavuzu dikkatlice okuyunuz.
  • Herhangi bir Üniversiteden mezun durumda olanlar lise ve önlisans diplomalarını getirmek zorundadırlar. Lise ve önlisans diplomanızı Üniversitenizden alınız, kayıt tarihlerinde teslim ediniz.
  • Kayıt işlemi tamamlanan öğrenciler sisteme giriş yaparak “ilk şifre oluştur” ekranından şifrelerini alabileceklerdir.

DGS-2017 Şartlı Kayıt Duyurusu

13/09/2017 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul toplantısında Yürütme Kuruluna verilen yetkiye dayanılarak, 2017 yılı Dikey Geçiş Sınavı kayıt tarihleri arasında yükseköğretim kurumlarından mezun olamadığı için kazandığı programa kayıt yaptıramayan ancak kayıt tarihinden sonra stajını tamamlama, bütünleme sınavı, tek ders sınavı vb. başararak mezuniyet hakkı elde eden önlisans öğrencilerinin bu durumlarını belgelemeleri kaydıyla 2017-2018 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılı başlangıcına kadar, 2017 DGS’de kayıt hakkı kazandıkları lisans programlarına kayıt yaptırabilmeleri 13/09/2017 tarihli Yürütme Kurulu toplantısında uygun bulunmuştur.

 

Kayıt işlemleri 4 Ekim 2017 Salı günü saat 14:00 itibari ile Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapılacaktır.

Haber Kaynağı: https://goo.gl/cL3fQk

Görsel Kaynağı: https://goo.gl/4s1hD7

Bir Cevap Yazın

Top