Buradasınız
Ana Sayfa > Duyurular > Maltepe Üniversitesi 2017-2018 Güz Yarıyılı Yatay Geçiş Başvuruları (Genel Not Ortalamasına Göre)

Maltepe Üniversitesi 2017-2018 Güz Yarıyılı Yatay Geçiş Başvuruları (Genel Not Ortalamasına Göre)

2017-2018 Güz Yarıyılında Üniversitemizin önlisans ve lisans programlarına Genel Not Ortalamasına Göre yatay geçişle öğrenci alınacaktır. Başvurular 10 – 21 Temmuz 2017 tarihleri arasında, aşağıdaki bilgiler doğrultusunda kabul edilecektir.

  • Başvurular ile ilgili şartları BURAYA tıklayarak lütfen dikkatlice okuyun. Belirtilen şartları sağlamayan adayların başvuruları iptal edilecektir.
  • Genel Not Ortalamasına Göre yatay geçiş kontenjanları için TIKLAYINIZ.
  • Öğrenim ücretleri için TIKLAYINIZ.

Tıp Fakültesi dışındaki fakülte/yüksekokullara online başvuru yapılmaktadır.

ONLINE BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

TIP FAKÜLTESİ YATAY GEÇİŞ BAŞVURULARI:

Tıp Fakültesine başvuru yapacak adayların; Feyzullah Cd. No:39 Maltepe/İstanbul adresinde bulunan Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Sekreterliğine elden veya posta yoluyla aşağıdaki belgeleri 21/07/2017 tarihine kadar ulaştırmaları gerekmektedir.

Başvuru Belgeleri:

– Başvuru Formu (İndirmek İçin Tıklayınız)

– Öğrenci Belgesi (Öğrenci belgesinin son bir ay içinde alınmış olması ve ilgili üniversite veya noter onaylı olması gerekmektedir. Yurtdışı başvurularda öğrenci belgesinin onaylı tercümesinin de teslim edilmesi gerekmektedir).

– Onaylı Transkript ve Ders İçerikleri (Yurtdışı başvurularda transkript ve ders içeriklerinin asılları ve onaylı tercümelerinin de teslim edilmesi gerekmektedir).

– ÖSYM Sonuç Belgesi (Yerleştirme Puanlarının da Olduğu LYS Sonuç Belgesi) (ÖSYM nin web sayfasından alınan sonuç belgelerinin altında Sonuç Belgesi Kontrol Kodu olması gerekmektedir. Kontrol kodu olmayan belgeler geçersiz sayılacaktır. Yurt dışında öğrenim görmekte olan öğrencilerden, Üniversitemize yatay geçiş başvurularında yurt dışında öğrenime başladıkları yılda ÖSYS’ye girmiş olmaları ve ilgili yılın ÖSYS kılavuzunda Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen ve ilan edilen şartları sağlamaları gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi için ilgili yıla ilişkin ÖSYS kılavuzunda yer alan YÖK duyurusunu inceleyiniz).

– İngilizce Hazırlık Durum Belgesi (İngilizce Tıp Fakültesine başvuran adaylardan; kayıtlı oldukları üniversitede İngilizce Hazırlık öğrenimi görenlerin veya muafiyet için geçerli sınav sonucuna sahip olanların belgelerini eklemeleri gerekmektedir. İngilizce Hazırlık sınıfı muafiyet koşullarını görmek için TIKLAYINIZ.Herhangi bir belgeye sahip olmayan adaylar, kayıt hakkı kazanmaları halinde İngilizce Yeterlilik Sınavına katılacaklardır. Bu sınavda başarısız olanlar İngilizce Hazırlık programına, başarılı olanlar ise doğrudan lisans öğrenimine başlayacaklardır.  Türkçe Tıp Fakültesine başvuru yapan adaylar için İngilizce Hazırlık Durum Belgesi gerekmemektedir).

– ÖSYS Sonuç Belgesi (Halen Yurt İçinde Kayıtlı Olduğu Üniversiteye yerleştiğini gösteren ilgili yıla ait ÖSYS Sonuç Belgesi. Sadece Yurt İçi Başvurular İçin) (ÖSYM nin web sayfasından alınan sonuç belgelerinin altında Sonuç Belgesi Kontrol Kodu olması gerekmektedir. Kontrol kodu olmayan belgeler geçersiz sayılacaktır).

– YÖK Okul Tanıma Yazısı (Sadece yurtdışı başvurular için) (Kayıtlı olunan yurtdışı üniversiteye ilişkin YÖK okul tanıma yazısı. Okul tanıma yazısı olmayanlar, bu belge olmadan başvuru yapabilirler. Bu durumda olan adayların okul tanıma yazıları Üniversitemizce YÖK’ten istenecektir).

 

Haber Kaynağı: https://goo.gl/UMr1WC

Görsel Kaynağı: https://goo.gl/gD11ng

Bir Cevap Yazın

Top