Buradasınız
Ana Sayfa > Haberler > Akademik Dünyadan Haberler > INCSOS 2018 – KUDÜS

INCSOS 2018 – KUDÜS

Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi II’nin (INCSOS 2018), Gazi Üniversitesi, Turkish Studies Dergisi ve El-Kudüs Üniversitesi işbirliği içinde KUDÜS’te gerçekleştirileceğini duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz. Sizi Filistin topraklarının Kudüs şehrinde ağırlamaktan onur duyacağız. KUDÜS, tarihten edebiyata, sanat tarihinden siyaset bilimine, ekonomiden gazeteciliğe, arkeolojiden felsefeye kadar sosyal bilimlerin her alanına kaynaklık eden şehirlerden biridir. Çalışma alanlarımız dışında hemen hemen her gün bir şekilde ismini duyarak büyüdüğümüz ve toplumsal hafızamızda derin izler bırakan KUDÜS’ü her sosyal bilimcinin muhakkak görmesi gerektiği kanaatini taşımaktayız.

Kudüs üç ilahi din için de önemli bir mekândır. Sosyal bilimlerin her alanında çalışan akademisyenler için mutlaka görülmesi gereken bir şehirdir/tarihtir/yaşamdır. Ayrıca kültürel ve tarihi hafızamızda çok önemli yeri olan bir şehirdir. Bu yüzden düzenleme komitesi 23-25 Mart 2018 tarihleri arasında Kudüs’te yapılacak olan Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi II (INCSOS 2018-Kudüs) bütün bilim insanlarını davet etmektedir.

Bu davetle, son teorik ve uygulamalı çalışmaları paylaşmak için Sosyal Bilimler alanındaki araştırmacı ve akademisyenlerin bir araya getirilmesi amaçlanmaktadır. Bununla birlikte, bilim insanlarını Kudüs’ün tarihi, kültürel ve dini yerlerini görmek suretiyle kendi alanlarına ilişkin yeni bir vizyona davet ediyoruz. Kongre aynı anda eşgüdümlü sempozyumlar şeklinde yapılacaktır.

Ayrıntılı bilgi ve her türlü işlem için www.incsos.org a bakabilirsiniz.

Düzenleme Kurulu Başkanları

Prof. Dr. İbrahim USLAN – Gazi Üniversitesi Rektörü

Prof. Dr. Mehmet Dursun ERDEM – Turkish Studies Dergisi Sahibi ve Editörü

Prof. Dr. Prof. Dr. Imad Abu KISHEK – Al Quds Üniversitesi Rektörü

Genel Koordinatör

Doç. Dr. Özcan GÜNGÖR – Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi

Dr. Dr. Moatasem Al – NASIR- Al-Kuds Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı

Prof. Dr. Metin DAĞDEVİREN – Gazi Üniversitesi Genel Sekreteri

Koordinatör

 Doç. Dr. Ahmet AKKAYA – Adıyaman Üniversitesi

Uzm. Serkan YORGANCILAR – Gazi Üniversitesi

Bir Cevap Yazın

Top