Buradasınız
Ana Sayfa > Haberler > 100/2000 YÖK Doktora Bursları

100/2000 YÖK Doktora Bursları

100 / 2000 YÖK Doktora Bursları Projesi kapsamında ülkemiz için öncelikli alanlarında nitelikli bilgi üretmek amaçlı doktoralı insan kaynağına olan ihtiyacını karşılamak üzere, devlet üniversitelerindeki doktora programlarında öğrenim gören öğrencileri desteklemek için, YÖK Başkanlığı tarafından Yükseköğretim tarihinde ilk kez “Doktora Bursları” verilecektir.

2017 yılı itibariyle başlayacak olup, bu kapsamda öğrencilerin Bahar döneminden itibaren eğitim almaları sağlanacaktır. Yüksek Lisans mezunu olarak Doktora programına kayıt yaptıran öğrencilere 4 yıl, Lisans mezunu olarak Bütünleşik Doktora programına kayıt yaptıran öğrencilere 5 yıl süreyle yılda 12 ay burs verilecektir.

Burs miktarı: Aylık 1800 TL. (Her yıl enflasyon oranı miktarınca artırılacaktır.)

100/2000 YÖK Doktora Burslarına; T.C. vatandaşı olan, Yüksek lisans derecesine sahip olan,  herhangi bir işte çalışmayan (Kamu, Özel ve diğer), Halen devlet yükseköğretim kurumunda doktora eğitimine devam eden ve tez aşamasına geçmemiş olan, SAÜ Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği’ne göre belirlenen başvuru ve kabul şartlarını taşıyan adaylar başvurabileceklerdir.

Başvuru ve ayrıntılı bilgi için:

FEN BİLİMLERİ ENSİTÜSÜ :  goo.gl/8fhVsU

ORTADOĞU ENSTİTÜSÜ : goo.gl/rUCerN

SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ : goo.gl/746MkA

Kaynak: goo.gl/GtM9eC

Görsel Kaynak: goo.gl/rTtx2z

Bir Cevap Yazın

Top